Jakie buty będą hitem sezonu letniego?

Moda w Polsce jest specyficzna, nieprzewidywalna. Ten fakt wynika z naszego klimatu, zdarzają się okresy pogody gorącej i suchej – niczym w krajach śródziemnomorskich oraz „polskie” lata chłodne i deszczowe. Nasz ubiór również musi wpisywać się w panującą aurę. Tak więc to, co będziemy nosić w sezonie letnim owiane jest tajemnicą, tak samo jak to czy będzie 30 stopni ciepła i bezchmurne niebo, jednak w modzie panują trendy, na podstawie których możemy określić co będzie modne lecie.

Trendy obuwnicze na sezon letni

Na wiosenno-letnich pokazach projektanci prezentują niezwykły wachlarz różnych fasonów butów. Wychodzą z założenia, żeby trafić do jak największej rzeszy potencjalnej klienteli. Za cel projektanci wzięli sobie chęć konkurowania z pozostałymi częściami o atencję, dominować zatem będą kolorowe, krzykliwe dodatki, które będą przyciągać wzrok przechodniów. Zwłaszcza buty damskie są polem do popisu dla projektantów, gdyż mogą wyróżniać się nietypowym fasonem, kształtem, kolorem wzbogacając je ciekawymi detalami. Licząc na ciepłe i słoneczne lato projektanci zaprezentowali bogatą kolekcję sandałek.
Sandałki z paseczkami, sandałki na obcasie, lekkie i zwiewne, wygodne i zarazem seksowne, eleganckie i kobiece, takie obuwie króluje na wybiegach i takie królować będzie w sezonie letnim.

Jakie buty będą modne tej jesieni?

Zbliżająca się wielkimi krokami jesień każdego roku wprowadza spore przetasowanie w naszej garderobie. Jesień jest okazją do przetestowania nowych trendów, które spotykaliśmy na wybiegach podczas letnich dni. Chłodniejsza pora roku sprawia, że wybieramy buty pełne, zakrywające większe części naszych nóg. Dla kobiet, które nie lubią eksperymentować z obuwiem, polecamy klasyczne jesienne buty damskie, jakimi są kozaki. Kozaki wcale nie muszą być nudne, coraz częściej zdarzają się kozaki w krzykliwe kolory, z ciekawymi dodatkami, frędzle, cekiny, dodatkowe obszycia- to zawsze przyciąga uwagę.

Lakierowane buty CCC niedawno były oznaką kiczu projektanci od kilku lat starli się ten stereotyp zwalczyć. Udało im się. Sezon jesień 2020 należeć będzie do kobiecych błyszczących butów. Połyskujące obuwie to stylowe botki, kozaki na różnej wysokości obcasach, zakończone czubkiem na szpic, właśnie takie modele będą zaprezentowane na kolekcjach cenionych projektantów na jesień 2020.