Wybieramy modne i wygodne klapki damskie!

klapki z kokardą czerwone

Mule – eleganckie klapki damskie

Klapki mają wiele rodzajów i odmian. Od plażowych gumowych japonek, po skórzane klapki ze sprzączką. Od kilku sezonów klapki wdzierają się jednak na salony. Mule – eleganckie damskie klapki – to buty uniwersalne, nadające się do noszenia zarówno do sukienki, jeansów, jak i do eleganckiego garnituru.

Elegancja i wygoda

Kobiety pokochały mule za połączenie dwóch najważniejszych dla butów cech – wygody i urody. Klapki to oczywiście wygoda zarówno zakładania i zdejmowania, jak i noszenia. Rzadko nabawimy się odcisków czy otarć, biegając w klapkach. Do tego mule są eleganckie. Zwykle mają zakryte palce, często niewysoki obcas. Mule z haftami, sprzączkami, ozdobnymi koralikami – możliwości są niemal nieskończone, dzięki czemu ten rodzaj klapek możesz założyć praktycznie do każdej kreacji. Mimo, że są z nami od dawna, dopiero kilka lat temu zaczęły powoli wracać do łask.

Skąd się wzięły?

Klapki damskie na obcasie mogą nam się kojarzyć w butami naszych mam, królującymi na przełomie lat 80 i 90. Sama nazwa „mule” wywodzi się z języka francuskiego i oznacza po prostu buty z odkrytą piętą. Nazwa ta doskonale pasuje do tego rodzaju klapek, bo wiele modeli wygląda zupełnie jak półbuty czy balerinki – ale z odkrytą piętą. Mule występują zarówno na płaskim, średnim, jak i wysokim obcasie. Płaskie klapki Deezee świetnie sprawdzą się na co dzień. Piękne modele z haftami czy sprzączkami będą stanowiły znakomite uzupełnienie codziennego stylu. Mule na niskim obcasie – tak zwane „kaczuszki” długo uznawane były za babcine i brzydkie. Od kiedy powróciły do łask, mogą stanowić prawdziwych sprzymierzeńców wysokich kobiet – nie dodają nam tylu centymetrów wzrostu co szpilki, a jednocześnie wysmuklają nogi i uzupełniają sylwetkę, w przeciwieństwie do półbutów na niskim obcasie. Mule występują też na obcasie wysokim, najlepiej szerokim słupku. Taka stylistyka retro pasuje również do spodni. W dodatku nawet mule na wysokim obcasie są wygodne i bezpieczne. Klapki są tak wyprofilowane, aby stopa się z nich nie wyślizgiwała.